čtvrtek 7. srpna 2008

Dnešní den přinesl porážku obou finských výběrů

Senioři se dnes utkali s celkem USA, po úvodním vítězství proti Švédsku si chtěli připsat další 3 body. Zaspali však úvod utkání, USA se dostaly rychle do vedení, nejdříve 2:0 a pak 3:1, Finsku se ale náštěstí podařilo najít odpoveď a zásluhou hvězdy tohoto utkání Karalahtiho (Zlín -SVK) se jim podařilo srovnat na 3:3. Oba týmy se již připravovaly na prodloužení, proti byl ale centr 1.lajny Američanů Russel (Comets - USA), který 2 minuty před koncem upravil na konečných 4:3 pro USA. Karalahti si v tomto utkáni připsal celkem 3 body do kanadského bodování za dvě branky a jednu asistenci.

FIN - USA 3:4
(2:3, 0:0, 1:1, 0:0)

Střely: 21 - 38

Diváků: 19 602 Z 20 000 (FIN arena)

Skóre zápasu
06:46 0-1 Národní tým USA Butcher Gordon (Mutschler Lee, Bair Stan)
08:29 0-2 Národní tým USA McKay Darryl (Allison Derrick, Spencer Nicholas)
09:20 1-2 Národní tým FIN Tikaanen Iikka (Karalahti Ilkka, Vaananen Ilmo)
09:45 1-3 Národní tým USA Baker Alec (Butcher Gordon, Bair Stan)
14:13 2-3 Národní tým FIN Karalahti Ilkka (Vaananen Ilmo, Pihlajamaa Harri)
43:38 3-3 Národní tým FIN Karalahti Ilkka (Pihlajamaa Harri, Meronen Jussi-Antti)
57:53 3-4 Národní tým USA Russell Xander (Henderson Rick )

Dnešní výsledky:

Národní tým SUINárodní tým SVK1:2 p
Národní tým SWENárodní tým CAN3:0
Národní tým RUSNárodní tým CZE3:2
Národní tým FINNárodní tým USA3:4

Skupina A: 1.SUI 4b., 2. SVK 3b., 3.RUS 3b., 4. CZE 1b.

Skupina B: 1.SWE 3b., 2. FIN 3b., 3. USA 3b., 4. CAN 3b.

Bude napínavé sledovat poslední kolo ve finské skupině B, všechny týmy mají po dvou zápasech na kontě 3 body a tak může ještě každý z týmů postoupit do finále!

Junioři
si po úvodní porážce chtěli spravit chuť, čekal je však velmi silný soupeř z Česka. Trenéři na toto utkání stáhly sestavu na 3 lajny, na led se tak dostali jen ti nejzkušenější borci. Diváci viděli vyrovnané utkání, Česko se dostalo do vedení 1:0, Finsku se ale zaslouženě podařilo vyrovnat - trefil se Saarela z HC Ananas - USA. Následovalo prodloužení a v tom měli víc štěstí mladíci z Čech, ve 4.minutě nastaveného času dali vítěznou branku na 2:1.

FIN U21 - CZE U21 1:2p (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Střely: 22 - 22

Diváků: 20 000 Z 20 000 (FIN arena)

37:24 0-1 Národní tým CZE U21 Anděl Roman
54:41 1-1 Národní tým FIN U21 Saarela Hannes (Paronen Henri, Paronen Henri)
63:32 1-2 Národní tým CZE U21 Anděl Roman (Šimánek Blahoslav )

Národní tým RUS U21Národní tým USA U211:2
Národní tým SVK U21Národní tým SWE U211:2