středa 6. srpna 2008

2.turnaj WHT: Senioři vítězně proti Švédsku, junioři nestačili na Rusko

WHT: Senioři skvěle rozehráli druhý turnaj sezony, v prvním zápase porazili Švédsko. Dvougólové vedení nám v první třetině během pouhých 13 vteřin!!! zajistil svýma geniálníma přihrávkama Pihlajamaa z HC Burani Canadiens (SUI), poprvé zakončil Tikaanen (Stormbringers), podruhé své střelecké kvality potvrdil obránce Vaananen hrající ve švédské Elitserien (Mighty Black Hawks). Švédi se ale rychle oklepali a ještě během první třetiny srovnali na 2:2. Ve 33.minutě se Finsko zásluhou Taluse (IHC Tomgame Žižkov - USA) dostalo zpět do vedení, asistenci si u tohoto gólu připsal mladíček Kyllonen (SSG Atlantis Plzeň - RUS). Švédům se i přes velkou snahu již nepodařilo srovnat a tak utkání skončilo 3:2 pro Suomi.

SWE - FIN 2:3 (2:2, 0:1, 0:0, 0:0)

Střely: 25 - 33

Diváků: 18 322 Z 20 000 (SWE arena)

Skóre zápasu
09:17 0-1 FIN Tikaanen Iikka (Pihlajamaa Harri )
09:29 0-2 FIN Vaananen Ilmo (Pihlajamaa Harri )
15:51 1-2 SWE Munksten Nörek (Bock Imar )
16:38 2-2 SWE Ivarsson Osvald (Ahlberg Yrjö )
32:58 2-3 FIN Talus Hiski (Kyllonen Heikki )

Dnešní výsledky:

RUS
SUI3:4
CANUSA2:1
CZESVK1:1
SWE FIN2:3

WHT U21: Juniorům se bohužel nepodařilo navázat na výsledek seniorů, a i přes střeleckou převahu podlehli ruské jednadvacítce 0:2, trenéři Koivu a Aoki netajili po zápase své zklamání, před utkáním věřili ve tříbodový zisk.

FIN U21 - RUS U21 0:2 (0:0, 0:2, 0:0, 0:0)

Střely: 32 - 25

Diváků: 20 000 z 20 000 (FIN arena)

22:30 0-1 RUS U21 Chubarov Jurij
25:51 0-2 RUS U21 Prjevalski Renat (Shostakovich Fiodor )

FIN U21RUS U210:2
SWE U21SUI U212:0
CZE U21USA U210:1