sobota 5. července 2008

SNNC: Hockey No.1 obhájili titul, ve finále doslova převálcovali Stormbringers, třetí místo patří HC Syria Represent

Letošní SNNC je za námi, ve finále se rozhodlo o tom, že titul zůstává v USA: Hockey No.1 s přehledem porazili Stormbringers 4:1 a 5:0 a suverénně tak obhájili titul z loňského roku. Takto hladký průběh finále překvapil všechny experty, kteří před zápasem dávali oběma týmům stejné naděje na titul. Zápas o třetí místo byl o poznání dramatičtější, první zápas vyhráli STIGA Allstars 2:1, a i v druhém zápase byly ze začátku lepším týmem a dostali se do vedení 1:0, HC Syria se ale v druhé třetině podařilo srovnat a v poslední třetině dvěma góly během 11 sekund (!!!) otočit utkání a díky tomu i celou sérii. STIGA Allstars se už z tohoto úderu nevzpamatovali a tak třetí místo putuje po výhře 3:1 ve druhém zápase k HC Syria Represent.

V hodnocení zemí zvítězilo s velkým náskokem Finsko, druhé místo patří USA a třetí místo putuje do Ruska.

Pořadatelé rozhodli že se SNNC bude v budoucnu konat každé dva roky, příští ročník se proto bude konat v roce 2016. V létě 2015 bude Suomi News pořádat jiný velký turnaj pro A týmy, podrobnosti přineseme v průbehu podzimu.